پرچم بازار مرکزی سود بانکی سود سپرده

پرچم: بازار مرکزی سود بانکی سود سپرده سپرده و تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار پزشکی فرشته نجات مبتلایان به فشار خون اوج , ماست

بررسی های علمی نشان می دهد افرادی که دارای فشار خون اوج هستند با مصرف ماست می توانند احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی را کم کردن دهند.

فرشته نجات مبتلایان به فشار خون اوج , ماست

ماست؛ فرشته نجات مبتلایان به فشار خون بالا

عبارات مهم : انواع

بررسی های علمی نشان می دهد افرادی که دارای فشار خون اوج هستند با مصرف ماست می توانند احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی را کم کردن دهند.

به گزارش مهر، ماست یکی از انواع لبنیات است که بعضی افراد دوست دارند آن را به عنوان یکی از تنقلات محبوب خود مصرف کنند. حال تحقیقات ثابت کرده که عادت کردن به مصرف مرتب ماست جهت افرادی که فشار خون اوج دارند بسیار مهم است.

نتایج تحقیقی که در نشریه آمریکایی هایپرتنشن با بررسی اوضاع ۵۵ هزار زن بین ۳۰ تا ۵۵ سال و ۱۸ هزار مرد بین ۴۰ تا ۷۵ سال به چاپ رسیده نشان می دهد که زیاد کردن مصرف ماست به کم کردن ۳۰ درصدی خطر مبتلا شدن به سکته قلبی در زنان و کم کردن ۱۹ درصدی خطر همین نوع سکته در مردان می انجامد.

مردان و زنانی که در این تحقیق که به وسیله دانشگاه بوستون انجام شده، شرکت داشتند تنها دو بار در هفته ماست مصرف کردند و در مجموع خطر وقوع سکته قلبی و مغزی در آنها ۲۰ درصد کم کردن یافت.

دانشمندان می گویند اگر مصرف مداوم ماست با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم همراه شود خطر مبتلا شدن به دیگر انواع بیماری های قلبی و عروقی خطرناک هم در مردان و هم در زنانی که مسئله فشار خون اوج دارند، کم کردن می یابد.

پیش از این هم تحقیقات دیگری از وجود ارتباط میان مصرف لبنیات و کم کردن مبتلا شدن به بیمارهای قلبی و عروقی خبر داده بود، ولی حالا مشخص شده است که مصرف ماست به طور مستقل در این زمینه تاثیر مثبت بر جای می گذارد. بررسی دیگری که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفته بود تاثیر مثبت مواد پروبیوتیک موجود در ماست بر کم کردن فشار خون را هم اثبات کرده بود.

فرشته نجات مبتلایان به فشار خون اوج , ماست

واژه های کلیدی: انواع | مردان | لبنیات | تحقیقات | مبتلا شدن | مردان و زنان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs