پرچم بازار مرکزی سود بانکی سود سپرده

پرچم: بازار مرکزی سود بانکی سود سپرده سپرده و تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای امکان‌پذیر نیست / موگرینی

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با یک رسانه عربی گفت که مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران امکان‌پذیر نیست و آژانس بین‌المللی انرژی

مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای امکان‌پذیر نیست / موگرینی

موگرینی: مذاکره مجدد در مورد توافق هسته ای امکان پذیر نیست

عبارات مهم : آژانس

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگو با یک رسانه عربی گفت که مذاکره مجدد در مورد توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران امکان پذیر نیست و آژانس بین المللی انرژی اتمی هفت بار پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگو با اسکای نیوز عربی گفت: توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران پیروز خواهد شد، لیکن آژانس بین المللی انرژی اتمی هفت بار پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای را تایید کرد.

مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای امکان‌پذیر نیست / موگرینی

وی افزود: من امروز در نیویورک ریاست نشست وزیران خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه، آلمان و کشور عزیزمان ایران را بر عهده خواهد داشت و در مورد این عنوان گفت وگو خواهیم کرد. بنا بر این توافق هسته ای به راه خود ادامه خواهد داد و مذاکره مجدد در مورد آن امکان پذیر نیست. ما به مدت 12 سال مذاکره مجدد کردیم و در دو سال اخیر و بعد از اجرایی شدن این توافق کشور عزیزمان ایران از دستیابی به سلاح هسته ای ممنوع شد.

این مقام اتحادیه اروپا گفت: ما در زمانی زندگی می کنیم که بسیاری از پرسشها بی فایده هستند و اگر یک توافق وجود دارد که نتیجه های خوبی به همراه دارد باید از آن محافظت کنیم.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با یک رسانه عربی گفت که مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران امکان‌پذیر نیست و آژانس بین‌المللی انرژی

موگرینی در ادامه در پاسخ به این ادعا که بعضی ها می گویند که کشور عزیزمان ایران به بندهای توافق هسته ای پایبند نیست، گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی مسوولیت نظارت بر اجرای بندهای این توافق را بر عهده دارد و این امر به مدیر جمهور بریتانیا، آمریکا، روسیه و کشورهای دیگر مربوط نمی شود بلکه این مسوولیت تنها بر عهده آژانس بین المللی انرژی اتمی است و این آژانس هفت بار و به طور متداوم پایبندی کشور عزیزمان ایران به بندهای توافق هسته ای را تایید کرد و همه اطراف این توافق پایبندی کشور عزیزمان ایران را تایید کردند و این توافق تنها به یک کشور مربوط نمی شود.

وی در پاسخ به این ادعا که کشور عزیزمان ایران در امور داخلی دیگر کشورها مداخله می کند و باعث بی ثباتی در خاورمیانه می شود، آیا توافق هسته ای به این مداخله های کشور عزیزمان ایران مربوط می شود، گفت: توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران تنها پرسشها هسته ای کشور عزیزمان ایران را مشمول بر می شود و به این منظور وضع شد که کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای دست نیابد، پرسشها دیگری نیز وجود دارد و ما در اتحادیه اروپا حتما کشور عزیزمان ایران و خصوصا حسن روحانی، مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران را به همکاری با کشورهای منطقه تشویق خواهیم کرد و در مورد نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه و یمن گفت وگو خواهیم کرد.

موگرینی افزود: بیش از 50 وزیر خارجه از جمله ظریف، لاوروف و وزیر خارجه ترکیه و دیگر کشورهای حاشیه خلیج (فارس) در نیویورک حضور دارند و ما از آنها خواهیم خواست که بر روی یک میز بنشینند و در مورد این پرسشها گفت وگو کنند و آنها را حل کنند.

مذاکره مجدد در مورد توافق هسته‌ای امکان‌پذیر نیست / موگرینی

وی در مورد سوریه و نشست آستانه گفت: ایران، روسیه، ترکیه و همچنین آمریکا و تا حدودی اردن تلاش سازنده و مثبتی در مورد سوریه دارند و می خواهند درگیری و تنش در آنجا را کم کردن دهند.

واژه های کلیدی: آژانس | انرژی | ایران | توافق | مذاکره | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs