پرچم بازار مرکزی سود بانکی سود سپرده

پرچم: بازار مرکزی سود بانکی سود سپرده سپرده و تسهیلات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور اعزام می‌شوند ، شروع پروازهای حج از ۲۸ تیرماه

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران از شروع عملیات حج امسال در ‌۲۸ تیرماه امسال خبر داد و گفت: امسال ۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه

۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور اعزام می‌شوند ، شروع پروازهای حج از ۲۸ تیرماه

شروع پروازهای حج از ۲۸ تیرماه/ ۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور اعزام می شوند

عبارات مهم : ایران

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران از شروع عملیات حج امسال در ۲۸ تیرماه امسال خبر داد و گفت: امسال ۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور به سرزمین وحی اعزام می شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران ، حسین اسفندیاری راجع به عملیات حج در فرودگاه های کشور بیان کرد: در امسال طبق اعلام شرکت حج و زیارت 85 هزار حاجی از فرودگاه های کشور به سرزمین وحی اعزام می شوند.

اسفندیاری بازه اعزام حجاج را 28 روزه اعلام کرد و افزود: در صورت عدم اعلام عوض کردن به وسیله شرکت حج و زیارت و ثابت ماندن برنامه ها، پروازهای رفت حجاج از 28 تیرماه در فرودگاه های اهواز و بوشهر و حضرت امام(ره) و مشهد شروع و آخرین پروازهای رفت هم 24 مرداد در فرودگاه های حضرت امام(ره) و تبریز انجام می شود.

۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور اعزام می‌شوند ، شروع پروازهای حج از ۲۸ تیرماه

وی ادامه داد: عملیات برگشت نیز از 3 شهریور شروع می شود و تا 22 شهریور به طول می انجامد. نخستین پرواز برگشت به فرودگاه بوشهر و آخرین پروازهای برگشت در فرودگاه های بیرجند، تبریز، حضرت امام(ره) و گرگان انجام می شود.

به گفته اسفندیاری، عملیات حج امسال در فرودگاه های امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز، همدان، گرگان، ساری، تبریز، کرمان، ارومیه، یزد، بیرجند، زاهدان، کرمانشاه، زنجان، بندرعباس، بوشهر و رشت انجام خواهد شد. البته مدیریت فرودگاه امام (ره) بر عهده شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) هست. همچنین بیشترین تعداد حجاج به تعداد 22 هزار 716 نفر از فرودگاه امام خمینی(ره) و کمترین تعداد حجاج به تعداد 493 نفر از فرودگاه رشت اعزام خواهند شد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران از شروع عملیات حج امسال در ‌۲۸ تیرماه امسال خبر داد و گفت: امسال ۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه

این مقام مسئول در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران گفت: متولی مهم حج در ایران، شرکت حج و زیارت است و بعد از اعلام زمانبندی حج، فرودگاه های کشور برنامه ریزی مربوطه را سازماندهی می کنند؛ با این حال، در یک بازه زمانی کوتاه بخش عمده ای از فرودگاه های ما درگیر عملیات حج هستند و فشار زیادی بر روی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران وجود دارد. باید توجه داشت که چون فرودگاه نقطه شروع و آخر سفر هست، خاطره ای ماندگار را در ذهن حجاج ایجاد می کند.

مشارکت 19 فرودگاه در عملیات حج

قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران عملیات حج را بسیار حساس توصیف کرد و گفت: چند شاخصه در مورد عملیات حج وجود دارد که این عملیات را حساس می سازد؛ وگرنه به عنوان مثال در سال 96، 62 میلیون مسافر در فرودگاه های کشور جابجا شدند و آمار حج نسبت به این تعداد مسافر زیاد نیست.

۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور اعزام می‌شوند ، شروع پروازهای حج از ۲۸ تیرماه

اسفندیاری حج را یک سفر معنوی با جنبه تقدس جهت همه کشورهای اسلامی دانست و افزود: حج جهت اغلب حجاجی که اعزام و پذیرش می شوند، یک سفر جهت یکبار در تمام عمر است بعد باید همه تلاش ها انجام شود که این سفر با تسهیلات و روند مناسب انجام شود و خاطره خوبی جهت مردم برجا بگذارد؛ همچنین باید تلاش شود کمترین معطلی و کمترین تاخیرات در این سفرها وجود داشته باشد. حجاج باید به آسانی اعزام شوند و برگردند.

وی ادامه داد: مساله دیگر این است که این تعداد حجاج در یک بازه زمانی کوتاه اعزام می شوند و در بازه زمانی کوتاه به کشور باز می گردند بنابراین، فرودگاه ها باید کاملا آمادگی مناسب را داشته باشند که در این بازه زمانی بتوانند سرویس و خدمات خوبی را به حجاج و به شرکت های هواپیمایی که این پروازها را انجام می دهند، ارائه دهند.

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران از شروع عملیات حج امسال در ‌۲۸ تیرماه امسال خبر داد و گفت: امسال ۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه

اسفندیاری از وجود تعداد زیادی از سالمندان در کاروان های اعزام حج و حضور همراهان در قالب مشایعت کننده و مستقبل به عنوان شاخصه های دیگر عملیات حج خبر داد و گفت: شاخصه دیگر این است که کاروان های حج وقت بیشتری را در فرودگاه صرف می کنند، این مسأله مخصوصا در فرودگاه هایی که تعداد پروازهای حجشان زیاد است به آن معنی است که فضای ترمینالی باید به سرعت آماده شود، این تعداد زیاد کاروان ها باید به گونه ای شرکت داده شوند که امور پروازهای عادی مختل نشود و خدمت رسانی به حجاج نیز به نحو احسن انجام شود.

تسهیلات خاص فرودگاهی جهت حجاج

۸۵ هزار نفر از ۱۹ فرودگاه کشور اعزام می‌شوند ، شروع پروازهای حج از ۲۸ تیرماه

قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران راجع به کارها این شرکت جهت تسهیل عملیات حج گفت: طبیعتا از هم اکنون اطلاع رسانی به فرودگاه ها انجام شده است هست. ما جلسات هماهنگی مدیران این فرودگاه ها به همراه مسئول عملیات حج در چندین نوبت در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار و برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: هفته آینده بعد از ایام عید فطر، نخستین جلسه هماهنگی را با مدیران فرودگاه ها خواهیم داشت و تذکرات مورد نیاز ارائه خواهد شد. البته نخستین اطلاع رسانی به فرودگاه ها راجع به حج سال 97 در اسفندماه 96 انجام شده است است.

اسفندیاری راجع به کارها انجام شده است جهت ساماندهی همراهان حجاج گفت: تعداد زیادی از مردم مخصوصا در وقت برگشت حجاج، به عنوان مستقبل به فرودگاه ها مراجعه می کنند. حتی در بعضی شهرها شاهدیم که به ازای هر حاجی تا 30 نفر مستقبل به فرودگاه مراجعه می کنند. یکی از برنامه های ما، ساماندهی مستقبلین و مشایعت کنندگان است تا حضورشان اخلالی در پروازهای حج و سایر پروازها ایجاد نکند.

وی ادامه داد: پارکینگ مستقبلین به صورت خاص در فرودگاه ها آماده خواهد شد. این محوطه ها باید تجهیز و آماده شوند. در فرودگاه ها به منظور جلوگیری از پرسشها ترافیکی در مسیر فرودگاه، با برگزاری جلساتی جهت هماهنگی با ارگان ها مربوطه، شرکت های هواپیمایی، شرکت های هندلینگ، سپاه. پلیس، گذرنامه، گمرک، سوختگیری و همه ارگان های شهری، از این اتفاق جلوگیری می شود.

اسفندیاری با بیان اینکه ترکیب زائران حج به سمت سالمندی حرکت کرده هست، افزود: بخشی از سالمندان توانایی انجام امورات شخصی خود را دارند و بخشی دیگر باید خدمات خاص دریافت کنند. خدمات خاص جهت سالمندان در ترمینال های فرودگاهی تدارک دیده شده است هست، ولی خدمات از شهر به فرودگاه به وسیله کاروان ها و از ترمینال به هواپیما به وسیله شرکت های هواپیمایی ارائه خواهد شد.

قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران هماهنگی با وزارت بهداشت را از دیگر کارها این شرکت دانست و گفت: امسال رفت و برگشت پروازهای حج در اوج گرما انجام می شود و مورد نیاز است که در فرودگاه ها هم جهت حجاج و هم جهت مستقبلان و مشایعت کنندگان امکانات رفاهی جهت مقابله با گرما انجام شود؛ اصلاح تجهیزات داخل ترمینال ها و آماده سازی سیستم های سرمایشی، از جمله کارها انجام شده است است.

وی افزود: امسال نیز بر مبنای نظام ASQ نظارت و رتبه بندی فرودگاه ها بر اساس کیفیت عملکرد در عملیات حج انجام خواهد شد.

فرودگاه ها جهت عملیات پروازی آماده اند

قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه امسال 50 درصد عملیات پروازی به وسیله هواپیمایی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و 50 درصد به وسیله هواپیمایی سعودی انجام می شود، گفت: بر اساس اعلام شرکت حج و زیارت، اعزام در فرودگاه های اصفهان، اهواز، شیراز، همدان، کرمان، یزد، بیرجند، بندرعباس و رشت به وسیله هواپیمایی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و در فرودگاه های مشهد، گرگان، ساری، تبریز، ارومیه، زاهدان، کرمانشاه و اردبیل به وسیله هواپیمایی سعودی انجام خواهد شد. فرودگاه حضرت امام(ره) نیز هر دو ایرلاین پرواز دارند.

اسفندیاری فرودگاه های درگیر در عملیات حج را آماده پذیرفتن هواپیماهای سنگین دانست و افزود: مشخصات فرودگاه ها از جمله طول و مقاومت باند، ارتفاع از سطح دریا و دستگاه های ناوبری در نشریه اطلاعات هوانوردی یا AIP مندرج می شود و ایرلاین بر اساس این اطلاعات تایپ هواپیمای خود را مشخص می کنند؛ اغلب فرودگاه های ذکر شده است توانایی پذیرش هواپیماهای بدنه میانگین و سنگین را دارند.

وی ادامه داد: هواپیمایی سعودی طبق پروسه های بین المللی و استاندارد با فرودگاه ها و شرکت های هندلینگ کننده قرارداد می بندند.

قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران راجع به آمادگی فرودگاه ها جهت عملیات پروازی نیز گفت: دستورالعملی جهت مجموع تسهیلاتی که باید برقرار شود، تهیه شده است است و در اختیار فرودگاه ها قرار خواهد گرفت؛ خدمات فرودگاهی به مسافران، عملیات فرودگاهی، هماهنگی با ارگان ها، نظارت بر هندلینگ و غیره نیز در این دستورالعمل آورده شده است است.

اسفندیاری افزود: آخرین بررسی پروازی دستگاه های ناوبری و کمک ناوبری فرودگاه ها نیز به وسیله فلایت چک انجام شده است است و فرودگاه ها در آمادگی کامل به سر می برند.

وی با اشاره به احتمال تاخیر در پروازهای حج نیز گفت: در بحث تاخیر، فرودگاه نقشی ندارد، ولی فرودگاه ها تلاش کرده اند در صورت تاخیر، امکانات مورد نیاز را جهت مسافران فراهم کنند.

شرایط خاص عملیات سال گذشته حج

قائم مقام شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور عزیزمان ایران راجع به عملیات سال گذشته حج نیز گفت: حج سال گذشته یکی از عملیات های خاص ما بود، بعد از اتفاق سال 94 در منا و شهید شدن تعدادی از حجاج، حج جهت یک سال تعطیل بود، در سال 96 نیز تا نزدیک وقت حج تردید وجود داشت که آیا حج برگزار می شود یا نه ، بنابراین تنظیم وقت پروازهای حج در فرودگاه ها در آخرین لحظات انجام شد.

وی ادامه داد: چون قسمت عمده مسافران حج را شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جابة جا می کرد و این شرکت نیز جهت گرفتن وقت پروازی در فرودگاه های جده و مدینه با مسئله مواجه بود، بار عمده حج در فرودگاه ها بود و هنگامی که این بار به فرودگاه تحمیل می شود، باید آمادگی می داشتیم که فرودگاه ها به هم نریزد.

اسفندیاری افزود: سال گذشته کاروان هایی داشتیم که در حدود 20 ساعت در فرودگاه مانده بودند، لیکن فرودگاه های سعودی مجوز ورود پرواز را صادر نمی کردند، همچنین یک فرودگاه تازه نیز به عملیات حج اضافه شد و با اضافه شدن فرودگاه بیرجند، عملیات حج در 19 فرودگاه انجام شد.

وی گفت: اهمیت سال گذشته این بود که بعد از یک سال وقفه، با چنین شرایط خاص ای در فرودگاه ها روبرو بودیم از این نظر سال مشکل بود؛ مخصوصا که تعداد حجاج در بعضی فرودگاه ها تا 350 درصد زیاد کردن یافته بود و مورد نیاز بود امکانات مورد نیاز فراهم می شد.

اسفندیاری بیان کرد: با این حال، عملیات حج سال گذشته با یک حرکت جهادی به خوبی انجام شد و کمترین اختلال، مسئله یا نارضایتی در فرودگاه ها نداشتیم.

واژه های کلیدی: ایران | فرودگاه | فرودگاه | اعزام حجاج | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs